Bourgogne-Nuits-Saint-Georges 2005 1,5l

Každoročně jsou to úchvatná vína, která předčí mnohá vína Grand Cru. Krásná čirá barva vína, jemně aromatická, harmonická a zároveň plná a ovocitá. Víno bylo určeno k archivaci. Ve vůni a chuti se projevují nasládlé tóny lesních plodů, černých třešní, čokolády a exotického koření, které se snoubí s již elegantní tříslovinou. Produkce vín ročníku 2005 je již delší dobu vyprodaná.

Domaine Michel Noëllat sídlí v srdci Vosne-Romanée. S některými výjimečnými vinicemi a oddanou rodinou v čele vyrábí Domaine Michel Noëllat podle našeho názoru některá z nejzajímavějších vín, která dnes pocházejí z Côte de Nuits.

Skladem (1 ks)
Kód: 1071
9 830 Kč 8 123,97 Kč bez DPH
Kategorie: NOVINKY
image1 (4)
Tip

Popis produktu není dostupný

 NOELLAT


Stejně jako většina vinařských usedlostí v Burgundsku je i Domaine Noëllat v rodinném vlastnictví. Po Félixu Noëllatovi, jeho zakladateli v 19. století, se v čele dvacetihektarového panství vystřídalo pět generací a šestá generace nyní hospodaří.

Rodina Noëllat se vyznačuje silným podnikatelským duchem, který se vyznačuje touhou neustále se zlepšovat investováním do přizpůsobení se novým technologiím, přičemž zůstává lpěna na filozofii, která respektuje tradice předávané z generace na generaci.

V roce 1980 nechal Michel Noëllat pod budovou vykopat autentický kamenný klenutý sklep a v roce 2007 panství získalo ultramoderní vinařství vybavené čtyřiceti termoregulovanými nerezovými káděmi a sklepem určeným k degustaci.

Od roku 2012 má Sébastien Noëllat na starosti vinohrad a vinařství, zatímco jeho sestřenice Sophie řídí obchodní stránku. Jméno vinařství najdete ve všech světových encyklopediích, je předním výrobcem ikonických vín z těch nejlepších apelací jako Vosne-Romanée, Echezeaux, Clos de Vougeot, Nuits Saint Georges, Marsannay, Morey St. Denis, Fixin a další. Mít ve svém sklepě tato vína starší deseti let je skutečným pokladem. Výjimečné ročníky máme v našem sklepním humidoru uschované v přísných a bezpečných podmínkách pro jejich zrání, čistotu a zdraví. 

Zpět do obchodu