Francie Château Beauchêne Le Terroir 2018 Cotes du Rhone

Intenzivní granátově červená barva s ebenovými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, nazrálá, připomínající ušlechtilé uzeniny, uzené mandle a červené bobulové ovoce. Chuť je čistá, koncentrovaná, s nádechem ostružin, tmavých moruší a sladkého koření. Dlouhý závěr.

Skladem (>5 ks)
Kód: 878
460 Kč 380,17 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO

Château Beauchêne je vinařství z jižní Francie, z oblastí Cotes du Rhone a Chateauneuf-du- Pape. Nachází se mezi Rhonou a Mont Ventoux poblíž starorománského města Orange. Rodina Michela Bernarda zde žije již od poloviny 17. století.

 

Chateau Beauchene je v rámci vinařské oblasti údolí Rhony výjimečné už svým názvem. I když u nás převládá stereotyp, že každé francouzské vinařství je Chateau, není tomu tak. V překladu to znamená zámek a takto lze označit jen vinařství, které se opravdu nachází v zámeckých prostorách nebo alespoň leží na místě, kde historicky nějaký panský dvorec existoval. V údolí Rhony bychom takových Chateau napočítali sotva tucet, mezi které Chateau Beauchene bezesporu patří. Na původních základech vznikl na začátku 18. století zámeček v současné podobě. Usedlost a přilehlé vinice pak koupila rodina současných majitelů – pana Bernarda – v 70. letech minulého století. Nicméně rodinné tradice ve víně sahají až do 17. století. Vína z Chateau Beauchene patří prakticky jen do dvou zdejších apelací – kategorií vín: Cotes du Rhone a Châteauneuf-du-Pape, samozřejmě v červených a bílých variantách. Celková rozloha vinice je přes 70 hektarů, z kterých se produkuje na 400 tis. lahví ročně. Částečným unikátem je fakt, že téměř polovina této rozlohy je v jednom bloku přímo u samotného zámku. Odsud pochází většina vín apelace Cotes du Rhone. Majitel, pan Bernard, byl dlouhé roky předsedou sdružení výrobců Châteauneuf-du-Pape. Proto kvalita jeho vín, i těch základních, patří k více jak nadstandardním.

  beauchene_dům

 

 beauchene_pani

 

 

Zpět do obchodu