Itálie Primitivo Puglia Barricone IGT

13,5% alc. Víno má široké a bohaté aroma s nádechem vanilky, třešní a čerstvých švestek. Chuť je kulatá, plná s jemnými taniny a dochutí džemu.Víno z odrůdy Primitivo.

Skladem (>5 ks)
Kód: 869
Značka: Itálie
470 Kč 388,43 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO

Víno z odrůdy Primitivo s 13% alkoholu. Sklízí se z nejkvalitnějších hroznů. Po zrání ve Slovinských dubových sudech má široké a bohaté aroma s nádechem vanilky, třešní a čerstvých švestek. Chuť je kulatá, plná s jemnými taniny a dochutí džemu. Doporučené pokrmyboloňské těstoviny, zrající sýry, pizza, grilované maso a čokoládové dezerty. Servírovací teplota: 18 ° C Získané ocenění: Berliner Wine Trophy 2017 - zlatá medaile

Itálie

Vinice nalezneme takřka na celém území, od Alp na severu, až po samý jih Sicílie. Rozsáhlé hory a podhůří poskytují rozmanité klimatické a půdní podmínky pro pěstování révy. Sever Itálie kontinentální podnebí, na jihu středomořské. Na severu půda vápenitá, na jihu a Sicílii vulkanická.

Na své si zde přijdou příznivci lehkých vín, ale i milovníci plných a komplexních vín. Mezi nejznámější italské vinařské oblasti patří Toscana, Piemonte, Veneto, Abruzzo, Sicilia nebo Trentino-Alto Adige.

Zpět do obchodu