Itálie Primitivo Puglia Barricone IGT

Víno má široké a bohaté aroma s nádechem vanilky, třešní a čerstvých švestek. Chuť je kulatá, plná s jemnými taniny a dochutí džemu.Víno z odrůdy Primitivo. Sklízí se nejkvalitnější hrozny. Zraje ve Slovinských dubových sudech. 13,5% alc.

Skladem (>5 ks)
Kód: 869
Značka: Itálie
470 Kč 388,43 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO

Rocca je dynamická a flexibilní firma, které je zároveň extrémně spjatá se svými kořeny. Dnes zahrnuje prestižní farmu v Apulii, moderní vinařství v Agrate Brianza nedaleko Milána a ovládá historické vinařství Dezzani v Piemontu. Vína Rocca jsou oceňována na nejnáročnějších trzích ve více než 40 zemích světa.

Itálie

Vinice nalezneme takřka na celém území, od Alp na severu, až po samý jih Sicílie. Rozsáhlé hory a podhůří poskytují rozmanité klimatické a půdní podmínky pro pěstování révy. Sever Itálie kontinentální podnebí, na jihu středomořské. Na severu půda vápenitá, na jihu a Sicílii vulkanická.

Na své si zde přijdou příznivci lehkých vín, ale i milovníci plných a komplexních vín. Mezi nejznámější italské vinařské oblasti patří Toscana, Piemonte, Veneto, Abruzzo, Sicilia nebo Trentino-Alto Adige.

Zpět do obchodu