Krásná hora Pink 2021

Vyrobeno velmi šetrným lisováním společně se šlupkami. Následně víno dozrávalo ve velkých starších sudech barrique. 100% svěží Pinot Noir, neuvěřitelně pitelný. Ideální letní zálěžitost.

Skladem (>5 ks)
Kód: 773
300 Kč 247,93 Kč bez DPH
Kategorie: BESTSELLERY
pink lahve 11
Tip

12,5% alc., Nefiltrované, minimum síry.

Kořeny rodinného Vinařství Krásná Hora sahají do počátku šedesátých let, kdy za vlády komunistů dědeček Marka vysadil první vinice. Od té doby ušli dlouhou cestu a nyní se zaměřují na kvalitní biodynamická vína z malých vinic a kvalitních hroznů. Víno zraje hned vedle vinic v krásném designovém vinařství. Všechna červená a větší část bílých vín, zraje v dubových sudech na jemných kvasničných kalech. Díky sudům, kvasnicím a zdravým hroznům je množství síry ve vínech nižší a jejich výraz víc přirozený.

Vinařství je umístěno na jihovýchodě Moravy. Díky tomu si vinice užívají velké rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Za těchto podmínek mají vína vynikající aromatický výraz spolu s lahodnou kyselostí a svěžestí.

Vinice jsou pečlivě ošetřovány ručně a jsou implementovány biodynamické principy k produkci hroznů nejvyšší možné kvality, které vyjadřují terroir mikroklimatu. Používání bylinných čajů a speciálně připravených kompostů a hnoje umožňuje vyhnout se používání jakýchkoli syntetických herbicidů, pesticidů nebo hnojiv. Výnosy jsou pečlivě kontrolovány na přibližně 1,3 kg / keř, aby se dosáhlo intenzity a koncentrace vůní a chutí.

Vinice Krásná Hora - parádní sprašové podloží jižně orientované trati v horní části svahu, který poprvé osázeli cisterciáčtí mniši ve 13. století. Postupně zde vysadili sedm vinic. Dneska to dělá celkem 5,5 hektaru odrůd jako je Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Blanc, Sauvignon, Gewurztraminer, Merlot a Cabernet Sauvignon.

Roční produkce vinařství je cca 50.000 láhví z čehož až 40% míří na export.

krasna_hora

Zpět do obchodu