Krásná hora RUBY 2020

Ruby - suché, lehké, svěží, ovocné, pitelné červené. Cuvée odrůd Zweigelt, Saint Laurent, Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. Když se vám nechce nad ničím přemýšlet. Nebo si jen tak číst knížku a popíjet. alk. 11 % cukr: 0,6 g/l kys.: 4,9 g/l nečiřeno, nefiltrováno.

Za skvělou etiketu vděčí vinařství jaromíru Švejdíkovi (Alois Nebel, Zátopek, Zatím dobrý). 

Skladem (> 5 ks)
Kód: 566
240 Kč 198,35 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO
krasnahora ruby 2020
Tip

Popis produktu není dostupný

Kořeny rodinného Vinařství Krásná Hora sahají do počátku šedesátých let, kdy za vlády komunistů dědeček Marka vysadil první vinice. Od té doby ušli dlouhou cestu a nyní se zaměřují na kvalitní biodynamická vína z malých vinic a kvalitních hroznů. Víno zraje hned vedle vinic v krásném designovém vinařství. Všechna červená a větší část bílých vín, zraje v dubových sudech na jemných kvasničných kalech. Díky sudům, kvasnicím a zdravým hroznům je množství síry ve vínech nižší a jejich výraz víc přirozený.

Vinařství je umístěno na jihovýchodě Moravy. Díky tomu si vinice užívají velké rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Za těchto podmínek mají vína vynikající aromatický výraz spolu s lahodnou kyselostí a svěžestí.

Vinice jsou pečlivě ošetřovány ručně a jsou implementovány biodynamické principy k produkci hroznů nejvyšší možné kvality, které vyjadřují terroir mikroklimatu. Používání bylinných čajů a speciálně připravených kompostů a hnoje umožňuje vyhnout se používání jakýchkoli syntetických herbicidů, pesticidů nebo hnojiv. Výnosy jsou pečlivě kontrolovány na přibližně 1,3 kg / keř, aby se dosáhlo intenzity a koncentrace vůní a chutí.

Roční produkce vinařství je cca 50.000 láhví z čehož až 40% míří na export.

krasna_hora