SUSUMANIELLO 2020 Zolla Puglia IGP

V chuti je sametově jemné, nalézt v ní můžete také červené bobulové ovoce s jemným kořením a nádechem kávy.

Italské vinařské uskupení Farnese vini zastřešuje hned několik producentů a značek vína. Obdrželo titul "Best italian winery 2016/2017 - Nejlepší italské vinařství." Mezi jejich pobočky patří Vigneti del Vuture, Vigneti Zabu, Caldora, Vigneti del Salento. 14% alc.

Skladem (5 ks)
Kód: 836
Značka: Itálie
360 Kč 297,52 Kč bez DPH
Kategorie: BESTSELLERY
P5162086
Tip

Existuje několik teorií o původu Susumaniella, z nichž většina naznačuje, že se do Apulie dostalo přes Jadran. Možná z Řecka nebo z dalmatského pobřeží Chorvatska. DNA ukazuje přirozené křížení Pugliana s bílým Gargenega. Odrůda je velmi produktivní.

Tato starověká odrůda z italské oblasti Puglie se pěstuje pouze na 90 akrech. Susumaniello (sue-sue-man-yellow) bývalo pravidelnou součástí puglijské "vinohradnické směsi" spolu s Negroamaro a Malvasia Nera a vzniklo křížením odrůdy Sangiovese. Tato réva však byla pro farmáře, jenž upřednostňovali kvantitu před kvalitou, trochu problém. Jak se réva blížila k 10 letům věku, výnosy začaly klesat, i když kvalita zůstala vysoká. V důsledku toho byla většina této odrůdy vyklučena a nahrazena Negroamaro.

Naštěstí pro nás se některá vinařství snaží odrůdu dochovat.

Vinařství Tenuta Rubino objevilo na jedné ze svých vinic malou výsadbu Susumaniello, vyrábí jej pod značkou OLTREMÉ a jejich významné ročníky jsou oceňovány na světových soutěžích.

Italské vinařské uskupení Farnese Vini vyrábějící SUSUMANIELLO ZOLLA zastřešuje hned několik producentů a obdrželo titul "Best italian winery" v roce 2017.

Vína mají rubínově červenou barvu s modrými odlesky; intenzivní a ovocné aroma s tóny červeného ovoce, černých třešní, švestkového džemu a koření.

Doporučujeme ochutnat!

Itálie

Vinice nalezneme takřka na celém území, od Alp na severu, až po samý jih Sicílie. Rozsáhlé hory a podhůří poskytují rozmanité klimatické a půdní podmínky pro pěstování révy. Sever Itálie kontinentální podnebí, na jihu středomořské. Na severu půda vápenitá, na jihu a Sicílii vulkanická.

Na své si zde přijdou příznivci lehkých vín, ale i milovníci plných a komplexních vín. Mezi nejznámější italské vinařské oblasti patří Toscana, Piemonte, Veneto, Abruzzo, Sicilia nebo Trentino-Alto Adige.

Zpět do obchodu