Znovín Znojmo SAUVIGNON 2020 pozdní sběr

 

  • bronzová medaile na „DECANTER WORLD WINE AWARDS 2021“, Londýn
  • Stříbrná medaile na „GRAND PRIX VINEX 2021“
  • Zlatá medaile na „CONCOURS MONDIAL DU SAUVIGNON 2022“, Portugalsko

 

Vůně po kopřivách a černém rybízu. Nízký zbytkový cukr dává vyniknout jeho sametovosti, čistotě, svůdnosti a ušlechtilosti. V chuti rovněž dominují tóny po černém rybízu a citrusových plodech. Můžete podávat například k rybám nebo kuřecímu masu. Díky skleněnému uzávěru má víno výborné předpoklady k archivaci. Sauvignony v okolí Znojma jsou znalci řazeny k nejlepším. 12,5% alc.

Skladem (>5 ks)
Kód: 994
Značka: Znovín Znojmo
270 Kč 223,14 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO

Vinařská obec Havraníky, trať Staré vinice.

 

Akciová společnost ZNOVÍN ZNOJMO, byla založena v květnu 1995, ale kořeny tradice výroby vína na tomto místě sahají až do konce 18. století. V současné době se řadí mezi přední výrobce vína a pěstitele révy vinné, obhospodařuje 500 ha vlastních vinic na Znojemsku a Hustopečsku. Patří mezi ta „velká“ vinařství, ovšem daří se mu držet si lidský charakter a osobní přístup k zákazníkovi. Vína jsou vyráběna nejmodernějšími technologiemi s citem a úctou k původu hroznů, což si třeba vína z vyhlášených vinic Šobes, Weinperky, Kamenný vrch nebo Dívčí vrch zaslouží.

Od roku 2020 je Znovín Znojmo marketingově a obchodně propojen s jeho menší sesterskou společností Vinné sklepy Lechovice.

Díky pravidelným společným degustacím máme jistotu, že se nám dostává vždy toho nejlepšího, co Znovín ve své obrovské nabídce poskytuje.

20180425_15

 photo © Jan Bartoš 2018

photo © Jan Bartoš 2023

Zpět do obchodu