Nepraš & Co. Pavlov

NEPRAŠ & Co. Pavlov

Půdní složení pavlovských vinic je výjimečné a zásadně jej ovlivňuje Ernstbrunnský vápenec, který se dostal na povrch při alpinském vrásnění. Tvoří východní stráň Děvína a Dívčího kamene (Maidensteinu). Vinice jsou ošetřovány v organickém režimu šetrnému k přírodě. Výrobní proces minimalizuje potřebu oxidu siřičitého ve vínech.

Radomír Nepraš (1946), původním povoláním památkový architekt – restaurátor. Pracoval na rekonstrukci významných historických budov ve střední Evropě, zejména v Praze, Vídni, Mnichově a jinde.

Je autorem a zakladatelem projektu Národní vinařské centrum a národní soutěže vín a degustační expozice Salon vín České republiky. Je také autorem projektu Greenways a 48. rovnoběžky a působí ve výboru pro přípravu apelačního systému v České republice. Zakládal rovněž prestižní Alianci vinařů V8.

V roce 1999 založil a vedl vinařství REISTEN, které si vybudovalo přední postavení na trhu s vínem. V roce 2012 svůj podíl ve vinařství REISTEN prodal a v témže roce se svou rodinou v Pavlově založil Vinařství NEPRAŠ & Co.

 20180328_Nepras_2a (3)

photo © Jan Bartoš 2017

Zpět do obchodu