Španělsko Legaris Crianza 2019

Víno z oblasti Ribera del Duero. Víno má intenzivní rubínovou červenou barvu s tenkými fialovými okraji a vyšší viskozitu barvící sklenku. Aroma je intenzivní, přímočaré, s dominantním projevem zralých višní a ostružin, které doprovází černé koření a kouř. V chuti je víno středně plné, příjemně vyvážené a najdeme v něm zralé třešně a višně s podtónem nového koření a pepře. Delší, svěží závěr.

Potenciál ležení 2023-2028. 15% alc.

Skladem (>5 ks)
Kód: 830
Značka: Španělsko
680 Kč 561,98 Kč bez DPH
Kategorie: DÁREK JAKO VÍNO

Legaris je jedním z vinařství D.O. Ribera del Duero.

Nabízí jedinečná vína vyrobená z různých pozemků vinic umístěných v místech s různým klimatem. Původ vín, velká bohatost a rozmanitost půd, kvalitní suroviny a pečlivá vinifikace zajišťují, že vína Legaris vyjadřují a vyzdvihují jedinečný charakter této oblasti.

Španělsko

Španělsko patří bezesporu mezi vinařské velmoci a dějiny španělského vinařství sahají až do třetího tisíciletí př.n.l. Jeho historie je však velmi pohnutá, několikrát téměř zaniklo.

Geografické podmínky pro pěstování vína jsou, a vždy byly, ve Španělsku ideální. Na klima má vliv především obrovská plošina známá jako Meseta Central. Některé záznamy hovoří až o šesti stech odrůdách, které se ve Španělsku pěstují, ale většina produkce je zaměřena na 20 odrůd. Jmenujme alespoň bílé Airen, Albarino a Verdejo, červené pak Tempranillo, Carinena a Garnacha. Mezi hlavní vinařské regiony patří Rueda, Priorat, Toro, Rioja, Navarra a další.

Zpět do obchodu