Austrálie

Austrálie

První oficiální vinaři přišli do Austrálie na počátku 19. století. Skot James Busby vysázel s úspěchem první vinohrad  v Hunter Valley.

Austrálie je nejsušší zemí světa. Celoroční průměr srážek je 51,5 mm. Na severu Austrálie je tropické podnebí a ve středu země pouštní. Z těchto důvodů je jedinou vhodnou oblastí pro vinařství a pěstování vína jižní pobřeží a hornaté oblasti. V těchto místech je podnebí podobné středomořskému a to vínu nesmírně svědčí. Jsou zde také tři hlavní zavlažované regiony, z nichž pocházejí téměř dvě třetiny úrody australských vín.

Nejtypičtější australskou odrůdou je Shiraz. Tato modrá odrůda se pěstuje téměř ve všech vinařských regionech, především v oblastech Barossa Valley, McLaren Valley a Clare Valley. Mívá hluboké aroma, které může připomínat borůvky, švestky či třešně. Nejušlechtilejší odrůdou je Cabernet Sauvignon. Pěstuje se v oblastech Barossa Valley, Hunter Valley a Yarra Valley, kde má také zřetelný eukalyptový nádech. Z červených vín se zde dále pěstuje Merlot, Cabernet Franc a Pinot Noir. Nejdůležitější bílou odrůdou Austrálie je Chardonnay. Jsou to špičková středně těžká vína, která mají aroma citrusových plodů. Pěstuje se téměř všude, od Swan Valley přes Riverland až po jižní Tasmánii. Dalším z bílých odrůd je Semillon, který pochází z Bordeaux.

 

 

Cena

320321
1320321
black shiraz australie
320 Kč / ks

Black Shiraz je typický představitel australského Shirazu s tmavou červenou barvou, vůní černého rybízu a švestek spolu s kouřovou vanilkou a kořenitostí z dubového sudu. V...

Kód: 443
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Zpět do obchodu