Thaya Pinot Blanc 2022 pozdní sběr

Vinařská obec Hnanice. Viniční trať U Chlupa. 13% alc.

Skladem (3 ks)
Kód: 1038
360 Kč 297,52 Kč bez DPH
Kategorie: NOVINKY
image4
Novinka Tip

Víno kvasilo a zrálo v sudech o objemu 400l. Vrstevnaté a komplexní víno s charakterem. Má zlatožlutou barvu. Aromatika je široká s tóny pečené kůrky chleba a zralého žlutého ovoce. Můžeme zde najít i lehkou stopu medové plástve. Chuť je harmonická a minerální s lehkou stopou zrání v dřevěných sudech.

 

 

Vinařství roku 2023 

Vinařství hospodaří na cca 105 ha vlastních vinic v obcích Hnanice, Šatov, Havraníky, Vrbovec, Dyjákovičky.

Typická plnost a kořenitost vín je dána podložím a polohou vinic. Přes den dostatek slunce, chladné noci.

Moderní Vinařství Thaya většina z vás dobře zná, jak pro jejich populární řadu vín věnovanou vzácné fauně Národního parku Podyjí, tak pro originální vinařský dům od architekta Jakuba Ciglera, ale i jako oblíbený turistický cíl v obci Havraníky nedaleko Znojma. Možná jste ale ještě neochutnali jejich vína z vrcholné řady Premium a Apri.

Platí-li rčení, že dobrého herce dělají dobré role, tak u vinařství to platí dvojnásob. Velká vína řady Premium s designem oblázků na vinětách odkazují na charakter lokality a jednoodrůdových tratí nad řekou Dyjí. Najdeme tu převážně Ryzlinky, Pinoty a Sauvignony, ale také Frankovku nebo Svatovavřinec. Víno kvasilo a zrálo ve velkých 400l sudech nebo betonových nádobách a dosahuje mohutné aromatiky, elegance a vrstevnatosti v chuťovém projevu. Limitovaná řada Apri s víny Pinot Noir a Chardonnay je vrcholným dílem sklepmistra Ing. Jakuba Smrčky a je vhodná pro opravdu výjimečné příležitosti.

 

Zpět do obchodu