Argentina Malbec 2020 Don David Finca La Maravilla, Michel Torino

Toto velké víno  bylo vyrobeno z hroznů pečlivě vybraných na základě výrazu odrůdy. Vinifikace probíhala po dobu 15 měsíců v nových barikových sudech při použití 70% francouzského dubu a 30% sudů z amerického dubu. Následné ležení vína v lahvích při konstantní sklepní teplotě dalo ještě více vyniknout charakteru odrůdy pocházející z unikátních klimatických podmínek údolí Cafayate, pro které jsou typické velké teplotní rozdíly mezi horkými dny a studenými nocemi.
Výsledkem je tmavě fialové víno s vůní sušených švestek v kombinaci s černou třešní. Plná vyzrálá ovocná chuť s příchutí moruší je velmi dobře vybalancovaná, konec je dlouhý, jemně tříslovitý, s tóny čokolády a anýzu. Malbec Don David Finca La Maravilla je víno vhodné ke steakům, pikantním úpravám zvěřiny. 14,5% alc.

Skladem (>5 ks)
Kód: 449
Značka: Argentina
550 Kč –10 % 495 Kč 409,09 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO
P5162066
Akce Novinka Tip
550 Kč –10 %

Doporučená teplota podávání 18-20°C. Skladujte při teplotě 6-10°C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat 8-10 let.

Vinařský podnik Michel Torino Bodega La Rosa má vinice na úpatí And v regionu Salta.

 

Argentina

Do Argentiny přivezli keře révy vinné v 16. století španělští kolonizátoři.

Svou dnešní podobu získaly argentinské vinařské oblasti ve druhé polovině 19. století díky velkému přílivu evropských přistěhovalců.

Vzhledem k přírodním vlivům se pěstování révy vinné omezuje na oblasti v podhůří. Je zde nutné umělé zavlažování, díky němuž je však možná regulace a nastolení ideálních podmínek pro růst i dozrávání hroznů. Navíc voda z And je plná minerálů a dalších potřebných látek, které kvalitu révy ještě zvyšují. Opomenout nesmíme ani sluneční svit, kterého vinice mají dostatek téměř po celý rok. Výsledkem je vysoká cukernatost, díky které není nutné doslazování. V Argentině je dokonce zakázané.

Nejznámější a nejrozlehlejší vinařskou oblastí je Mendoza, následuje Rio Negro, které se nachází na okraji Patagonie a další, menší oblasti. Nejslavnější, a pro argentinské vinařství nejtypičtější odrůdou je Malbec, který zde dává tmavá, nádherná, plná, komplexní vína. Dalšími modrými odrůdami jsou např. Cabernet Sauvignon, Tempranillo, Pinot noir, Barbera, a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés, pěstuje se také Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon blanc.

Zpět do obchodu