Bourgogne-Hautes-Cotes-de-Nuits Pinot Noir 2019

Rozhodujícími vlastnostmi Pinotů z Cotes de Nuits je síla a plnost. Tento je z východní polohy vinice, která leží v nadmořské výšce 300 až 500 m.n.m, ve výměře je 1,7 hektaru a stářím keřů 30 let. 

Předností těchto vín je též technologická péče ikonického vinaře Michael Noellata. Ruční sklizeň, 100% odstopkování, studené předkvašení po dobu 3 až 5 dnů, následuje fermentace v termoregulovaných nerezových kádích po dobu 18 až 20 dnů. Tento Pinot zraje po dobu 12 měsíců v nových sudech, 25% z celkového objemu. Chuť červených plodů se ve vůni snoubí s vůní růže a fialky doprovázena nádechem bílého pepře a yuzu. Tříslovina je velice jemná a víno je dobře pitelné i jako mladé, zvláště díky vydařenému ročníku 2019. V současném období jsou tato vína velice žádaná.

Skladem (1 ks)
Kód: 1083
1 240 Kč 1 024,79 Kč bez DPH
Kategorie: UNIKÁTY
image7 (1)
Tip

13% alc.

 NOELLAT


Stejně jako většina vinařských usedlostí v Burgundsku je i Domaine Noëllat v rodinném vlastnictví. Po Félixu Noëllatovi, jeho zakladateli v 19. století, se v čele dvacetihektarového panství vystřídalo pět generací a šestá generace nyní hospodaří.

Rodina Noëllat se vyznačuje silným podnikatelským duchem, který se vyznačuje touhou neustále se zlepšovat investováním do přizpůsobení se novým technologiím, přičemž zůstává lpěna na filozofii, která respektuje tradice předávané z generace na generaci.

V roce 1980 nechal Michel Noëllat pod budovou vykopat autentický kamenný klenutý sklep a v roce 2007 panství získalo ultramoderní vinařství vybavené čtyřiceti termoregulovanými nerezovými káděmi a sklepem určeným k degustaci.

Od roku 2012 má Sébastien Noëllat na starosti vinohrad a vinařství, zatímco jeho sestřenice Sophie řídí obchodní stránku. Jméno vinařství najdete ve všech světových encyklopediích, je předním výrobcem ikonických vín z těch nejlepších apelací jako Vosne-Romanée, Echezeaux, Clos de Vougeot, Nuits Saint Georges, Marsannay, Morey St. Denis, Fixin a další. Mít ve svém sklepě tato vína starší deseti let je skutečným pokladem. Výjimečné ročníky máme v našem sklepním humidoru uschované v přísných a bezpečných podmínkách pro jejich zrání, čistotu a zdraví. 

Zpět do obchodu