Bourgogne Nuits-Saint-Georges 2019

Velmi vyhledávaný Pinot z této oblasti od skvělého vinaře Michaela Noellata! Vína jsou sytě zbarvená, plná, silná a přesto harmonická a vyvážená. Mají kořenou příchuť a bohatý buket, ve vůni přezrálé třešně a malé lesní plody, nádech bylin a vanilky. Tříslovina ročníku 2019 je již krásně zakulacená. Víno již nyní je dobře pitelné, ale každým dalším rokem bude lepší.

Nuits-Saint-Georges je francouzská vinařská obec, která se nachází v departementu Côte-d'Or, v regionu Burgundsko-Franche-Comté. Celkem kanton Nuits-Saint-Georges zahrnuje 25 obcí, z nichž hlavní je Nuits-Saint-Georges. 

 

Skladem (1 ks)
Kód: 1080
1 930 Kč 1 595,04 Kč bez DPH
image10
Tip

14% alc.

 NOELLAT


Stejně jako většina vinařských usedlostí v Burgundsku je i Domaine Noëllat v rodinném vlastnictví. Po Félixu Noëllatovi, jeho zakladateli v 19. století, se v čele dvacetihektarového panství vystřídalo pět generací a šestá generace nyní hospodaří.

Rodina Noëllat se vyznačuje silným podnikatelským duchem, který se vyznačuje touhou neustále se zlepšovat investováním do přizpůsobení se novým technologiím, přičemž zůstává lpěna na filozofii, která respektuje tradice předávané z generace na generaci.

V roce 1980 nechal Michel Noëllat pod budovou vykopat autentický kamenný klenutý sklep a v roce 2007 panství získalo ultramoderní vinařství vybavené čtyřiceti termoregulovanými nerezovými káděmi a sklepem určeným k degustaci.

Od roku 2012 má Sébastien Noëllat na starosti vinohrad a vinařství, zatímco jeho sestřenice Sophie řídí obchodní stránku. Jméno vinařství najdete ve všech světových encyklopediích, je předním výrobcem ikonických vín z těch nejlepších apelací jako Vosne-Romanée, Echezeaux, Clos de Vougeot, Nuits Saint Georges, Marsannay, Morey St. Denis, Fixin a další. Mít ve svém sklepě tato vína starší deseti let je skutečným pokladem. Výjimečné ročníky máme v našem sklepním humidoru uschované v přísných a bezpečných podmínkách pro jejich zrání, čistotu a zdraví. 

Zpět do obchodu