Bourgogne Pinot Noir 2019

Víno z Burgundska vyhlášeného vinaře Michael Noellata ve výjimečném ročníku 2019. Víno z regionální apelace Cote dOr v oblasti Vosne Romané. Víno je ze 100% Pinot Noir. Výměra 1,44 hektaru a stáří keřů je cca 40 let.

Pinot má jasnou tmavě červenou barvu s vůní červených plodů. V chuti jemná kořenitost a harmonická tříslovina. Má dlouhou dochuť s nádechem džemu a nasládlé chuti, přitom se jedná se o suché víno.  Při vhodném uložení možno uchovat 20let. 

Skladem (1 ks)
Kód: 1086
1 170 Kč 966,94 Kč bez DPH

14% alc.

 NOELLAT


Stejně jako většina vinařských usedlostí v Burgundsku je i Domaine Noëllat v rodinném vlastnictví. Po Félixu Noëllatovi, jeho zakladateli v 19. století, se v čele dvacetihektarového panství vystřídalo pět generací a šestá generace nyní hospodaří.

Rodina Noëllat se vyznačuje silným podnikatelským duchem, který se vyznačuje touhou neustále se zlepšovat investováním do přizpůsobení se novým technologiím, přičemž zůstává lpěna na filozofii, která respektuje tradice předávané z generace na generaci.

V roce 1980 nechal Michel Noëllat pod budovou vykopat autentický kamenný klenutý sklep a v roce 2007 panství získalo ultramoderní vinařství vybavené čtyřiceti termoregulovanými nerezovými káděmi a sklepem určeným k degustaci.

Od roku 2012 má Sébastien Noëllat na starosti vinohrad a vinařství, zatímco jeho sestřenice Sophie řídí obchodní stránku. Jméno vinařství najdete ve všech světových encyklopediích, je předním výrobcem ikonických vín z těch nejlepších apelací jako Vosne-Romanée, Echezeaux, Clos de Vougeot, Nuits Saint Georges, Marsannay, Morey St. Denis, Fixin a další. Mít ve svém sklepě tato vína starší deseti let je skutečným pokladem. Výjimečné ročníky máme v našem sklepním humidoru uschované v přísných a bezpečných podmínkách pro jejich zrání, čistotu a zdraví. 

Zpět do obchodu