Chateau Larcis Ducasse 2014 Saint-Emilion 1.er Gran Cru Classé

Víno postavené na Merlotu 85% a pouze 15% Cabernet Franc má plnou chuť s jemnými zralými taniny. Gravitační zpracování, malolaktická fermentace přímo v sudech, přírodní kvasinky a první stáčení až po 6 - 9 měsících. Toto víno z moderního vinařství je po už deseti letech překvapivě elegantní a vyrovnané. Je strukturované, s dlouhou dochutí. Barva vína je rubínově fialová. Ve vůni tmavé třešně, švestky, jahody, tabák, lesní půda, pečený černý rybíz, růže. V chuti najdete teplé fíky, tmavé třešně a ostružiny, švestky, kávu nebo pepř, lehký kouřový tón a tmavou čokoládu s vanilkou. 

Chateau Larcis Ducasse je umístěno přímo na svahu Saint Emilion. Vinařství vzniklo za dob starých Římanů. V roce 1893 zakoupil vinařství Henri Raba. Château Larcis Ducasse dodnes vlastní potomci rodu Raba. Jeanne Attmane a její bratr Jacques-Olivier Gratiot. 

Skladem (3 ks)
Kód: 1062
Značka: Francie Bordeaux
4 420 Kč 3 652,89 Kč bez DPH

85% Merlot, 15% Cabernet Franc. Archivace 25let

Jihozápad Francie se vyznačuje pěstováním velmi kvalitního vína, které nese jméno podle místa produkce – Bordeaux. Město Bordeaux leží v regionu Akvitánie na řece Garonne.

Zpět do obchodu