Domaine de Chevalier 2014 Gran Cru Classé de Graves

Jedná se o silné a velkolepé víno z Pessac-Leognan, které může díky své dobře vybudované struktuře, odvážným chutím a výrazným tříslovinám ležet ve sklepě nejméně dalších 15 let. Ve vůni se hojně objevují tóny cassis, ostružin a višní spolu se sušenými bylinami, kůží a náznaky koření z doutníkové krabice. Ročník 2014 z tohoto vinařství je považován za ročník desetiletí. James Suckling: 96b Robert Parker: 95b

Domaine de Chevalier je často nazýváno "tajnou zahradou v Graves" díky své okouzlující poloze na mýtině uprostřed lesa v této slavné podoblasti Bordeaux. V roce 1983 ji koupila rodina Bernardových a vedení panství se ujal 23letý Olivier Bernard. Během několika posledních desetiletí zasvětil Olivier svůj život Domaine de Chevalier s pozoruhodným úspěchem, téměř zdvojnásobil podíl vinic a kompletně zrekonstruoval vinařské zařízení.

Toto víno je vyrobeno převážně z odrůdy Cabernet Sauvignon s menším podílem Merlotu a příměsí Cabernet Franc. Ovoce kvasí v kádích z nerezové oceli s kontrolovanou teplotou a poté je přeneseno do sudů, kde zraje 18 měsíců. Jedinečným rysem procesu výroby vína je, že sudy jsou uchovávány ve speciální chladicí místnosti, kde lze udržovat teplotu v sudech na 18-20 stupních Celsia. Jediným dalším vinařstvím v Bordeaux, které má tuto vlastnost, je Chateau Margaux.

Založeno: 1763 Rozloha vinic: 45 ha Půda: Štěrk na jílovitě štěrkovém podloží
Výnos: 40 hl / ha Délka zrání v dubových sudech: 18 měsíců

Pessac-Léognan je vinařská oblast a Appellation d'Origine Contrôlée v severní části oblasti Graves v Bordeaux.

Skladem (3 ks)
Kód: 1059
Značka: Francie Bordeaux
4 210 Kč 3 479,34 Kč bez DPH

Cabernet Sauvignon 65%, Merlot 30%, Petit Verdot 5%. Lze skladovat ve sklepě po dobu 30 let. Dekantujte 1 hodinu před podáváním.

Jihozápad Francie se vyznačuje pěstováním velmi kvalitního vína, které nese jméno podle místa produkce – Bordeaux. Město Bordeaux leží v regionu Akvitánie na řece Garonne.

Zpět do obchodu