Luboš Oulehla Veltlínské zelené 2021 pozdní sběr Staré keře

Víno typicky žlutozelené barvy s jemným ovocitým buketem, na patře vyzní aroma grepů, limetky a kiwi, ve finále dominují bylinkové tóny (pelyněk, estragon).

Živé, dobře strukturované víno s minerální dochutí, v závěru pepřnatě řízné. Víno vstřícné a pobízivé chuti, ideální pro sváteční chvíle.

Doporučujeme k tučnějším zabijačkovým specialitám a bílé rybě na grilu s majonézovým dresinkem, výborné v kombinaci s vepřovým kolínkem na víně a šalvěji.

Skladem (3 ks)
Kód: 143
250 Kč 206,61 Kč bez DPH
Kategorie: BESTSELLERY
20230620 lahve 09
Tip

 

Víno k vepřovému kolínku na víně se šalvějí, k telecímu řízku, červeným masům na grilu. Je vhodné jej servírovat jako dobře temperované entrée ve společnosti holandských sýrů s kořením - gouda, eidam... 12% alc.

 

S vinařem Ing. Lubošem Oulehlou, majitelem vinařství Regina Coeli. spolupracujeme od založení vinotéky, tudíž přes dvacet let. Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce či Veltlínskému zelenému.

 

regina

photo © Jan Bartoš 2018

 

Zpět do obchodu