Maďarsko Ördög Cuvée 2020 - vinařství Vylyan

Maďarské cuvée odrůd Cabernet Franc, Zweigelt, Kadarka.

Ördög je směs, která vždy zahrnuje místní odrůdy. Neexistuje žádný stanovený recept, vinaři se snaží míchat ty odrůdy, které nejlépe odpovídají stylu tohoto vína. Snaží se dosáhnout směsi, která je plná, se zdrženlivými sudovými tóny a příjemným ovocem. Je to víno, které dobře zraje, ale nejlépe se projevuje v mládí. Oblast Villány. 14% alc.

Skladem (>5 ks)
Kód: 759
Značka: Maďarsko
330 Kč 272,73 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO

Dnes je vinařství Vylyan jedním z nejvýznamnějších vinařství v celém Maďarsku. Výběr jména pro vinařství Vylyan byl stanoven na základě závazku vůči tomuto regionu a dodržování tradic. "Vylyan" byl název používán pro "Villány" v 15. století.

Vinohrady lze nalézt na krásně umístěných svazích Villány vrchů a vinařství Vylyan se nachází na Černém vrchu (Fekete-hegy) v Kisharsány, ležící v samém srdci vinic Dobogó.

Maďarsko

Začátky vinařství v Maďarsku se přičítají římskému císaři Probusovi, který nechal kolem roku 276 po Kristu vysázet vinice na kopcích podél Dunaje.

Maďarsko má dvacet dva hospodářských vinařských oblastí, která bývají často seskupeny do větších makroregionů jako je Alföld, Balaton, Bükk, Southern Transdanubia, Severní Podunají, Matra a Tokaj.

Zpět do obchodu