Austrálie Black Shiraz Metal Berton Vineyards

Black Shiraz je typický představitel australského Shirazu s tmavou červenou barvou, vůní černého rybízu a švestek spolu s kouřovou vanilkou a kořenitostí z dubového sudu. V ústech na patře je plný chutí s intenzivním výrazem švestek, černého rybízu a čerstvé kávy. Vyzrálé a výrazné taniny dávají vínu velkou strukturu a dlouhou dochuť. Jedná se o suché, plné, tělnaté víno se 14,5% alkoholu. Kombinace s filetem z hovězí panenky a restované zeleniny, s výraznými sýry.

 

Skladem (3 ks)
Kód: 443
Značka: Austrálie
320 Kč 264,46 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA PRO KAŽDÉHO

Vinařství Berton Vineyards se nachází v oblasti Riverina. Riverina je geografický region v Austrálii, povodí řek Murray a Murrumbidgee.

Austrálie

První oficiální vinaři přišli do Austrálie na počátku 19. století. Skot James Busby vysázel s úspěchem první vinohrad  v Hunter Valley.

Austrálie je nejsušší zemí světa. Celoroční průměr srážek je 51,5 mm. Na severu Austrálie je tropické podnebí a ve středu země pouštní. Z těchto důvodů je jedinou vhodnou oblastí pro vinařství a pěstování vína jižní pobřeží a hornaté oblasti. V těchto místech je podnebí podobné středomořskému a to vínu nesmírně svědčí. Jsou zde také tři hlavní zavlažované regiony, z nichž pocházejí téměř dvě třetiny úrody australských vín.

Nejtypičtější australskou odrůdou je Shiraz. Tato modrá odrůda se pěstuje téměř ve všech vinařských regionech, především v oblastech Barossa Valley, McLaren Valley a Clare Valley. Mívá hluboké aroma, které může připomínat borůvky, švestky či třešně. Nejušlechtilejší odrůdou je Cabernet Sauvignon. Pěstuje se v oblastech Barossa Valley, Hunter Valley a Yarra Valley, kde má také zřetelný eukalyptový nádech. Z červených vín se zde dále pěstuje Merlot, Cabernet Franc a Pinot Noir. Nejdůležitější bílou odrůdou Austrálie je Chardonnay. Jsou to špičková středně těžká vína, která mají aroma citrusových plodů. Pěstuje se téměř všude, od Swan Valley přes Riverland až po jižní Tasmánii. Dalším z bílých odrůd je Semillon, který pochází z Bordeaux.

 

 

Zpět do obchodu