Distillerie Tessendier & Fils Francie Cognac

 
 

V 11. století prodal hrabě Guillaume de Poitou část rodinných statků svému bratranci vikomtu Huguesovi Maingototovi, který se tak stal pánem ze Surgères. Tento šlechtic se napříště řídil rodinným heslem „Post Tenebras Spero Lucem“ („Po temnotách očekávám světlo“).

Vikomt Maingot, jehož vznešený rod se zapsal do historie tohoto regionu a byl důstojným nástupcem akvitánských vévodů a hrabat z Poitou, byl posledním pánem ze Surgères. Z jeho sňatku s Marií Margatovou vzešly tři dcery a jedna z nich se stala symbolem legendárních kořenů dnešního lihovaru Distillerie Tessendier; Laetitia Maingotová, dcera vikomta Alexise Maingota a jeho ženy Marie, se provdala za Pierra TESSENDIERA.

V roce 1862 se jejich syn Gaston Tessendier stal majitelem panství Le Buisson a dalších pozemků a vinic, které se staly součástí statků, které v současné době obhospodařuje lihovar Distillerie TESSENDIER.

Jérôme a Lilian TESSENDIEROVI představují již čtvrtou generaci mistru blenderů. Díky svému talentu a jedinečnému know-how zděděnému z generace na generaci jsou nejenom důstojnými pokračovateli rodinné tradice, ale zároveň zajištují další rozvoj podniku na základě svých bohatých zkušeností s blendováním konaku, které míchají společnými silami s neutuchajícím nadšením a zaujetím pro věc. 

Lihovar TESSENDIER má k dispozici 15 000 malých sudu vyrobených z dubového dřeva pocházejícího z limousinského lesa o kapacitě 350 až 400 litru, v nichž je možno uchovávat celkem 115 000 hektolitru ušlechtilého moku, což představuje prodejní potenciál 15 až 20 miliónu lahví ročně. Vlastní celkem 14 sklepu o celkové výměře 15 000 m², které připadají na více než 5 hektaru plochy, kterou podnik obhospodařuje.

 

 

 

 
Žádné produkty značky Distillerie Tessendier & Fils Francie Cognac nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu