Vinařství na soutoku - Karel Průša

Webová stránka značky: Vinařství na soutoku - Karel Průša

 

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství, které vzniklo v roce 2011. Zakladatel vinařství, Ing. Karel Průša, CSc. je absolvent oboru Kvasná chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a kandidaturu (CSc.) získal v Mikrobiologickém ústavu Akademie věd České republiky.

Profesně se zabývá vínem z výrobního i výzkumného hlediska již od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá jeho syn, Ing. Karel Průša ml., absolvent oboru Biochemie a biotechnologie a oboru Technologie potravin na pražské VŠCHT.

Vinařství pochází z Břeclavi. Ve vzdušné vzdálenosti 10 km od vinařství se zase nachází bod, kde se setkávají tři ze čtyř moravských vinařských podoblastí:  Mikulovská, Slovácká a Velkopavlovická. Dá se tedy říct, že leží přímo „v srdci“ Moravské vinařské oblasti.

Poloha našeho výrobního zázemí, která zajišťuje dobrý přístup do všech moravských vinařských podoblastí, natolik inspirovala, žese rozhodli pro vytvoření zatím naprosto unikátního projektu – vytvořit kolekci vín nejvýznamnějších moravských odrůd, které byly vypěstovány ve vinicích, jež jsou pro jejich pěstování typické, někdy až vyhlášené, a mají pro danou odrůdu ideální podmínky.

 

 

 

Žádné produkty značky Vinařství na soutoku - Karel Průša nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu